Aktualitātes

Informācija presei

Meža kooperatīvi diskutēs par attīstības iespējām un sabiedrības izglītošanu

Meža kooperatīvi diskutēs par attīstības iespējām un sabiedrības izglītošanu

18.05.2015

Lai kopīgi diskutētu par meža kooperācijas nākotnes attīstības iespējām, rīt, 19. maijā Inčukalnā seminārā pulcēsies mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību vadītāji un pārstāvji no citām nozares organizācijām. Semināra iniciatore ir Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA), un tajā aicināti piedalīties ne tikai LLKA biedri, bet arī ārpus asociācijas strādājošie meža kooperatīvi.

 

VAKS kāpinājis apgrozījumu un peļņu

VAKS kāpinājis apgrozījumu un peļņu

30.04.2015

LPKS "VAKS" un LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, atskatoties uz iepriekšējo gadu un nupat uzsākto vasarāju sēju.  Kā zināms, zemniekiem pagājušais gads izmaksāja diezgan dārgi – pavasarī bija jāpārsēj izsalušie ziemāji, slapjā vasara prasīja lielākus kaltēšanas izdevumus.

Aizsilniece: jārēķinās ar piena cenu un izslaukuma kritumu

Aizsilniece: jārēķinās ar piena cenu un izslaukuma kritumu

13.04.2015

Ilze Aizsilniece, LLKA valdes priekšsēdētāja vietniece, LPKS „Piena ceļš” valdes priekšsēdētāja, AS „Jaunpils pienotava” padomes priekšsēdētāja par situāciju Latvijas piena nozarē pēc piena kvotu sistēmas atcelšanas: "Ja mēs runājam tieši par Latviju, tad, manuprāt, šeit iekšēji tas piena daudzums tik daudz nepalielināsies.  Ļoti zemo piena iepirkuma cenu dēļ govis tiek sliktāk barotas, lai mazāk veidotos piens. Prognozēju, kad sāksies jaunā sezona, izslaukumi nebūs augsti. Situāciju ievērojami ietekmēs vecās Eiropas Savienības dalībvalstis, kuras ir īpaši gatavojušās piena kvotu sistēmas atcelšanai."