Aktualitātes

Aktuāli lauksaimniekiem

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas izpilddirektores amatā stājusies Liene Radziņa

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas izpilddirektores amatā stājusies Liene Radziņa

11.05.2016

Šonedēļ darbu izpilddirektores amatā ir uzsākusi Liene Radziņa. Pēc vairāku gadu perioda, ko Liene nostrādāja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā kā Valsts lauku tīkla vadītāja vietniece, turpmākais darba etaps saistīsies vadot LLKA biroju, lai aizstāvētu lauksaimniecības un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību intereses.

Samazini riskus – apdrošini sējumus „Vereinigte Hagel”

Samazini riskus – apdrošini sējumus „Vereinigte Hagel”

25.04.2016

Vēsturiski sējumu apdrošināšanas nepieciešamību zemnieki Latvijā saskatīja jau 18.gadsimtā, nodibinot Krusas apdrošināšanas biedrības. Mūsdienās šis pakalpojums Latvijā tiek piedāvāts vien pāris sezonas. Tajā pašā laikā arī Eiropas zemnieki ir apzinājušies  pieaugošās klimata izmaiņas un lauksaimnieku organizācijas COPA-COGECA aktīvi spriež, kā sniegt zemniekiem vēl lielāku un efektīvāku atbalstu tādu bojājumu gadījumā, ko rada arvien pieaugošās klimata svārstības, kā arī par to, kā nākotnē mazināt un veiksmīgāk pārvaldīt tirgus svārstības, augu slimību un kaitēkļu uzliesmojumu radītās sekas lauksaimniecībā.

Inovatīvo tehnoloģiju izmantošana augkopībā

Inovatīvo tehnoloģiju izmantošana augkopībā

25.04.2016

Zemnieku saeima š.g. 11.maijā, Jaunpilī, SIA “Joži”, pl.10:30 aicina uz Lauku dienu "Inovatīvo tehnoloģiju izmantošana augkopībā". Dienas gaitā interesenti tiks iepazīstināti ar sekojošu informāciju:

  • Kādas ir šobrīd tirgū pieejamās inovācijas
  • Kādēļ ir nepieciešamas inovācijas
  • Drošības sistēmas Jūsu saimniecībās
  • Kā pārvaldīt un vadīt kalti no attāluma
  • Kā savā saimniecībā nodrošināt ātrus un nepārtrauktus sakarus
  • Inovāciju ietekmi uz saimniecību ekonomiku
Zemkopības ministrija izsludina pieteikšanos  konkursam “Sējējs 2016”

Zemkopības ministrija izsludina pieteikšanos konkursam “Sējējs 2016”

17.03.2016

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2016”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs septiņās grupās, tostarp nominācijā "Lauksaimniecības kooperatīvs", un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.