Aktualitātes

Aktuāli lauksaimniekiem

1.jūnijā stājas spēkā papildus valsts atbalsts piena ražotājiem

1.jūnijā stājas spēkā papildus valsts atbalsts piena ražotājiem

01.06.2016

Svaigpiena iepirkuma cena Latvijā līdz šā gada aprīlim attiecībā pret 2014.gada jūliju ir samazinājusies par 33 %, kas ir viens no krasākajiem piena iepirkuma cenas samazinājumiem ES dalībvalstu vidū, līdz ar to piena ražotājiem radot lielus zaudējumus. Arī prognozes vēstī, ka sezonalitātes dēļ piena iepirkuma cena turpināsies kristies. Lai kaut nedaudz atvieglotu kritisko situāciju piena nozarē, valdība otrdien, 24.maijā, atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par valsts papildu atbalsta piešķiršanu piena ražotājiem, kuri stājas spēkā no šodienas, 1.jūnija.

Arī graudaugu nozarē piemēros reverso PVN maksāšanas kārtību

Arī graudaugu nozarē piemēros reverso PVN maksāšanas kārtību

31.05.2016

Otrdien, 31.maijā, Ministru kabineta (MK) sēdē atbalstīja grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas paredz paplašināt īpašā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) režīma (tā saucamās PVN apgrieztās jeb reversās maksāšanas kārtības) piemērošanu un ieviest to arī graudaugu nozarē attiecībā uz noteikto neapstrādātu graudaugu un tehnisko kultūru (tostarp eļļas augu sēklu), tai skaitā šo preču maisījumu un sēklu, piegādēm.

28.maijā LLKA piedalīsies Traktordienā 2016

28.maijā LLKA piedalīsies Traktordienā 2016

24.05.2016

Sestdien, 28.maijā, Tērvetē, norisināsies pasākums „Traktordiena 2016”, kura ietvaros Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) ikvienu apmeklētāju aicina uz Fotostūrīti, kur būs iespējams kopā ar saviem draugiem, kolēģiem un sadarbības partneriem jau pēc pāris minūtēm tikt pie foto.