Aktualitātes

Aktuāli mežsaimniekiem

Meža īpašnieki varēs pieteikties ES atbalstam jaunaudžu retināšanai, meža ieaudzēšanai un mežaudžu atjaunošanai pēc postījumiem

Meža īpašnieki varēs pieteikties ES atbalstam jaunaudžu retināšanai, meža ieaudzēšanai un mežaudžu atjaunošanai pēc postījumiem

05.10.2023

Lai noteiktu kārtību, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalstu mežsaimniecībai, valdība otrdien 3.oktobrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par valsts un ES mežsaimniecības ieguldījumiem intervences “Ieguldījumi ilgtspējīgai mežsaimniecībai” apakšpasākumā “Ieguldījumi meža ieaudzēšanai, nomaiņai, atjaunošanai un retināšanai” un intervencē “Atbalsts meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai un uzturēšanai”. Atbalsts ir plānots meža īpašniekiem meža ieaudzēšanai, meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcinātu mežaudžu atjaunošanai un jaunaudžu retināšanai vai mežaudžu nomaiņai, un pieteikumi atbalstam būs jāiesniedz elektroniski.

Bizness kļūst arvien zaļāks

Bizness kļūst arvien zaļāks

02.10.2023

Aprites ekonomikas elementi — bezatlikumu ražošana, efektīva visu resursu izmantošana -, kas ir būtiski instrumenti konkurētspējai, jau ir iedzīvināti dažādu segmentu uzņēmumos, vienlaikus zaļāku produktu izmaksas un cenas ir augstākas nekā tiem, kuri tādi nav, bet Baltijas patērētāji ir ļoti jutīgi pret cenu, to spilgti pierādījis straujais inflācijas kāpums, ko izraisīja Krievijas invāzija Ukrainā.

Notika konference par aprites ekonomiku

Notika konference par aprites ekonomiku

21.09.2023
Vakar, 20.septembrī, konferencē "Aprites ekonomika: inovācijas, sadarbība, ilgtspēja" piedalījās Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas ģenerāldirektors Rolands Feldmanis, diskusijā pastāstot par lauksaimniecības devumu aprites ekonomikā, aptverot oglekļa kvotas tirdzniecības iespējas, inovatīvu risinājumu pielietošanu lauksaimniecības produkcijas ražošanā un arī starpnozaru sadarbības projektu graudu un meža nozarēs.
 
INTERVIJA : Modelējot starp graudu un meža nozarēm

INTERVIJA : Modelējot starp graudu un meža nozarēm

13.09.2023

Arvien aktuālāks jautājums ir par transporta izmaksām un tā pieejamību sezonas laikā. Transporta vienību cenas palielinās, strauji kāpj to finansēšanas izmaksas, kā arī trūkst kvalificētu autovadītāju. Šķiet, nepalielinoties loģistikas pakalpojumu cenai, nav iespējams piesaistīt jaunus resursus. Vai tiešām risinājums ir meklējams tikai ekonomiskajos faktoros, vai šo problēmu pēta zinātnieki un kāds ir to skatījums nākotnei?

Sarunu ar Rīgas Tehniskās universitātes Modelēšanas un imitācijas katedras vadošo pētnieku, docentu Dr.sc.ing. Vitāliju Boļšakovu vada Rolands Feldmanis un Sanita Putniņa.