Aktualitātes

Aktuāli mežsaimniekiem

Latvijas lauksaimniecības augsnes jaunā klasifikācijas sistēma – kas, kā un kāpēc mainās.  Seminārs klātienē un tiešsaistē

Latvijas lauksaimniecības augsnes jaunā klasifikācijas sistēma – kas, kā un kāpēc mainās. Seminārs klātienē un tiešsaistē

19.06.2023

Latvijā ir izstrādāta jauna nacionālā Latvijas augsnes klasifikācijas sistēma. Darbs, kas E2SOILAGRI projektā* ildzis turpat trīs gadus, tuvojas noslēgumam, un Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes (LU ĢZZF) zinātnieki grib ar jauno Latvijas augsnes klasifikācijas sistēmu, tās principiem un lietojamību, kā arī saskaņotību ar pasaules augsnes klasifikācijas sistēmām iepazīstināt sabiedrību.

Meža nozares kooperatīviem jāmeklē risinājumi drošiem finanšu avotiem

Meža nozares kooperatīviem jāmeklē risinājumi drošiem finanšu avotiem

12.06.2023

Lai apspriestu pašreizējo tirgus situāciju un iespējamos attīstības scenārijus meža nozarē, aizvadītās nedēļas izskaņā Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) ģenerāldirektors Rolands Feldmanis tikās ar šobrīd lielākā uz ilgtspēju vērstā nekustamā īpašuma investīciju pārvaldnieka Latvijā, uzņēmuma “SG Capital Partners AIFP” pārstāvi Hariju Švarcu.

Mežsaimniecības kooperatīviem ir jāvirzās uz jaunu attīstības posmu – pārstrādi

Mežsaimniecības kooperatīviem ir jāvirzās uz jaunu attīstības posmu – pārstrādi

31.05.2023

Latvijas Lauksaimniecības kooperācijas asociācijas (LLKA) ģenerāldirektors Rolands Feldmanis un LLKA valdes loceklis Andis Malējs, vakar, 30.maijā tikās ar Zemkopības ministrijas (ZM) Meža nozares stratēģijas un atbalsta nodaļas vadītāju Ilzi Silamiķeli. Sanāksmē tika apskatīti aktuālie jautājumi par mežsaimniecības attīstību un kooperatīvu lomu tajā.

Svarīga abu pušu uzticība

Svarīga abu pušu uzticība

17.02.2023

Pirmo meža īpašnieku kooperatīvu Latvijā pirms 12 gadiem izveidoja suits Grigorijs Rozentāls. Kooperatīvs “Mežsaimnieks” patlaban ir lielākais šajā nozarē, kas apvieno ap tūkstoti biedru. Kas nepieciešams spēcīgu kooperatīvu izveidei - stāsta Grigorijs Rozentāls.