Aktualitātes

Aktuāli mežsaimniekiem

Valsts atbalsta pretendentiem jāievēro Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā noteiktās normas

Valsts atbalsta pretendentiem jāievēro Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā noteiktās normas

28.03.2024

Tā kā “Lauksaimniecības un lauku attīstības likums” un Ministru kabineta noteikumi Nr.158 “Noteikumi par ievešanai (importēšanai) Latvijā aizliegtiem lauksaimniecības un lopbarības produktiem” nosaka aizliegumu no 2024.gada 8.marta importēt no Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības un lopbarības produkciju un nosaka šīs produkcijas sarakstu, ir veikti grozījumi divos citos valsts atbalsta noteikumos: noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai un noteikumos par valsts atbalsta piešķiršanas kārtību vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā un vietējo apdraudēto šķirņu saglabāšanai. No abiem šiem valsts atbalsta noteikumiem svītrota prasība, ka atbalstu nepiešķir pretendentiem, kuri pēc 2024.gada 1.janvāra ir piegādājuši lauksaimniecības un pārstrādātos lauksaimniecības produktus no Krievijas vai Baltkrievijas.

Mežsaimnieku kooperatīviem būs pieejami 1,5 miljoni eiro

Mežsaimnieku kooperatīviem būs pieejami 1,5 miljoni eiro

28.03.2024

Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumā "Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā" meža nozares kooperatīviem būs pieejami 1,5 miljoni eiro pamatlīdzekļu iegādei, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".

Kooperatīvo sabiedrību likuma grozījumos Saeimas Tautsaimniecības komisija  lūdz TM ietvert LLKA nosacījumus

Kooperatīvo sabiedrību likuma grozījumos Saeimas Tautsaimniecības komisija lūdz TM ietvert LLKA nosacījumus

27.03.2024

Otrdien, 26.martā, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas dienas kārtībā tika skatīts jautājums par likumprojekta „Grozījumi Kooperatīvo sabiedrību likumā” sagatavošanu trešajam lasījumam. Komisijas sēdē no Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) piedalījās ģenerāldirektors Rolands Feldmanis.

NVA aicina darba devējus līdz 19.aprīlim pieteikties  skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2024.gada vasarā

NVA aicina darba devējus līdz 19.aprīlim pieteikties skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2024.gada vasarā

27.03.2024

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) no 25.marta līdz 19.aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2024.gada vasarā. Šogad pieteikumi pasākuma īstenošanai darba devējiem jāiesniedz digitāli – pieteikuma anketu ar skolēniem piedāvāto vakanču aktuālo informāciju aizpildot un iesniedzot  NVA CV un vakanču portālā.

Starptautiskajā meža dienā 21.martā – par mežu, inovācijām un jauniem risinājumiem labākai pasaulei

Starptautiskajā meža dienā 21.martā – par mežu, inovācijām un jauniem risinājumiem labākai pasaulei

21.03.2024

Pasaulē 21.martā atzīmē Starptautisko meža dienu, ko 2012.gadā pasludināja Apvienoto Nāciju Ģenerālā asambleja. Meža dienas mērķis 2024.gadā ir izcelt inovāciju un tehnoloģiju nozīmi un svarīgākos aspektus meža nozares attīstībā. Tās moto šogad ir “Mežs un inovācija: jauni risinājumi labākai pasaulei”. Izprotot un attīstot tehnoloģijas, Latvijā jau ir izveidoti vairāki pasaules līmeņa tehnoloģiju produkti meža nozarē.