Sludinājumi

Samazini riskus – apdrošini sējumus „Vereinigte Hagel”

Pievienoja: LLKA
2016.04.25 11:26

Vēsturiski sējumu apdrošināšanas nepieciešamību zemnieki Latvijā saskatīja jau 18.gadsimtā, nodibinot Krusas apdrošināšanas biedrības. Mūsdienās šis pakalpojums Latvijā tiek piedāvāts vien pāris sezonas. Tajā pašā laikā arī Eiropas zemnieki ir apzinājušies  pieaugošās klimata izmaiņas un lauksaimnieku organizācijas COPA-COGECA aktīvi spriež, kā sniegt zemniekiem vēl lielāku un efektīvāku atbalstu tādu bojājumu gadījumā, ko rada arvien pieaugošās klimata svārstības, kā arī par to, kā nākotnē mazināt un veiksmīgāk pārvaldīt tirgus svārstības, augu slimību un kaitēkļu uzliesmojumu radītās sekas lauksaimniecībā.

LPKS „LATRAPS” pēc tam, kad 2012.gadā vēlu pavasarī kailsals spēcīgi izbojāja ziemājus Zemgalē, nolēma, ka latviešu zemniekiem, lai mazinātu laikapstākļu radītos riskus, arī nepieciešama iespēja apdrošināt sējumus līdzīgi, kā tas darbojas citviet pasaulē un jau ilgāku laiku arī kaimiņos Lietuvā. „LATRAPS” sadarbība ar vācu apdrošināšanas kooperatīvu „Vereinigte Hagel”, kura darba pieredze mērāma turpat vai 200 gadu garumā, aizsākās 2013.gadā.

Atskatoties uz paveikto, varam droši apgalvot, ka arī Latvijā laikapstākļi krasi mainās gadu no gada. Apkopojot apdrošināto saimniecību pieteikumus par laikapstākļu radītajiem bojājumiem un izmaksātajām atlīdzībām, jāsecina, ka katrai sezonai ir raksturīgs atšķirīgs bojājumu raksturs un apmērs. 2013.gadā lielākos postījumus radīja krusa. 2014.gads bija raksturīgs ar kailsala bojājumiem visā Latvijas teritorijā, kad izmaksātās atlīdzības pārsniedza iemaksāto prēmiju apmēru. Pagājušajā gadā lielākos bojājumus radīja spēcīgas vētras ar lietusgāzēm. Neskatoties uz pēdējām divām siltajām ziemām, vērojamas krasas temperatūras svārstības, kas augiem var nodarīt lielāku kaitējumu, kā pastāvīgs sals un sniega sega.

Katru gadu pieaug apdrošināto saimniecību skaits un kopplatība. Tas zināmā mērā liecina par to, ka „LATRAPS” piedāvātais „Vereinigte Hagel” pakalpojums gūst atpazīstamību un popularitāti. Apdrošināšanas prēmijas lielums ir atkarīgs no katras saimniecības plānotās peļņas, apdrošināmās kultūras un apdrošinātajiem riskiem, un var svārstīties no dažiem eiro līdz vairākiem desmitiem eiro par hektāru. Sējumu apdrošināšana sniedz drošību, kā arī zināmas garantijas plānotās peļņas nodrošināšanai, arī tad, ja laika apstākļi sagaidāmo ražu daļēji vai pilnībā iznīcina.

Apdrosini_sejumus!.pdf

Piena kooperatīva ''Dundaga'' tirdzniecības vietas un piedāvātā produkcija

Pievienoja: LLKA
2015.11.02 05:04

LPKS ''Dundaga'' piens tiek savākts no Dundagas, Talsu un Ventspils novadu zemniekiem un individuālajiem piena ražotājiem. 

Kooperatīva sažoto produkciju var iegādāties uzņēmuma veikalos:

 • ''Pienenīte": Dundaga, E. Dinsberga iela 1
 • "Jogo": Talsi, Jaunā iela 2
 • "Dundaga": Ventspils, Lielais prospekts 38A, 40A
 • Ventspils tirgus: Tirgus iela 10
 • "Dundagas piens": Tukums, Pasta iela 11, korpuss-3
 • "SIA Rūta-P": Rīga, Lubānas tirgus
 • ''Līgo'' : Tirdzniecības centrs, Jūrmala, Kauguri, Raiņa iela 112b
 • "Maxima": Rīga, Slokas iela
 • "Maxima": Rīga, Deglavas iela
 • "Maxima": Rīga, K. Ulmaņa gatve
 • "Maxima": A. Saharova iela 20
 • "Lauku Rudzupuķe": Rīga, tirdzniecības centros "Spice", "Alfa", "Mols"
 • Āgenskalna tirgus: Rīga
 • Rīgas Centrāltirgus (sakņu paviljonā,piena paviljonā)
 

Plašāka informācija par piedāvāto produkciju:

http://dundagaspienotava.lv/lv/produkti-506271

Kooperatīva ''VAKS'' agronomu konsultācijas

Pievienoja: LLKA
2015.09.17 02:28

LPKS ''VAKS''  agronomi sniegs Jums nepieciešamās konsultācijas  graudaugu, rapša un kartupeļu audzēšanā, kā arī apskatīs Jūsu laukus, un piedāvās Jums  optimālāko variantu sējumu apsaimniekošanā.

Kooperatīvs zemniekiem organizē seminārus par augu aizsardzības līdzekļu un minerālmēslojuma lietošanu sējumos.

Strādājam Vidzemē un Latgalē, lai sazinātos, lūdzam izvēlēties tuvāko filiāli:

 • Valmiera - 64221284
 • Varakļāni - 29428890
 • Gulbene - 26428249

 Vairāk informācija mūsu mājas lapā www.vaks.lv

Notikumu kalendārs

Kooperācija - civilizēta egoisma forma.

(V. Švēbels)

Kooperācija ir nabadzības meita un pārticības māte.

(Š.Židē)

Dažas cilvēku darbības formas kalpo sociāliem mērķiem, citām ir saimniecisks raksturs, taču tikai kooperācija apvieno gan vienu, gan otru.

(A. Māršals)

Biedru pieejas