Aktualitātes

Informācija presei

VAKS kāpinājis apgrozījumu un peļņu

VAKS kāpinājis apgrozījumu un peļņu

30.04.2015

LPKS "VAKS" un LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, atskatoties uz iepriekšējo gadu un nupat uzsākto vasarāju sēju.  Kā zināms, zemniekiem pagājušais gads izmaksāja diezgan dārgi – pavasarī bija jāpārsēj izsalušie ziemāji, slapjā vasara prasīja lielākus kaltēšanas izdevumus.

Aizsilniece: jārēķinās ar piena cenu un izslaukuma kritumu

Aizsilniece: jārēķinās ar piena cenu un izslaukuma kritumu

13.04.2015

Ilze Aizsilniece, LLKA valdes priekšsēdētāja vietniece, LPKS „Piena ceļš” valdes priekšsēdētāja, AS „Jaunpils pienotava” padomes priekšsēdētāja par situāciju Latvijas piena nozarē pēc piena kvotu sistēmas atcelšanas: "Ja mēs runājam tieši par Latviju, tad, manuprāt, šeit iekšēji tas piena daudzums tik daudz nepalielināsies.  Ļoti zemo piena iepirkuma cenu dēļ govis tiek sliktāk barotas, lai mazāk veidotos piens. Prognozēju, kad sāksies jaunā sezona, izslaukumi nebūs augsti. Situāciju ievērojami ietekmēs vecās Eiropas Savienības dalībvalstis, kuras ir īpaši gatavojušās piena kvotu sistēmas atcelšanai."

Zemgalē sēj pupas

Zemgalē sēj pupas

20.03.2015

Ņemot vērā to, ka šī ziema bijusi diezgan silta un pavasaris atnācis ātrāk, Latvijā sākušies zemes darbi, tostarp, tiek sētas pupas. Kā atzīst Edgars Ruža, LATRAPS ģenerāldirektors: „Ņemot vērā labvēlīgos laika apstākļus, pupu sēšana šogad uzsākta pat vienu mēnesi agrāk nekā tas ir parasti.