Aktualitātes

Aktuāli kooperatīviem

Piena kooperatīvs

Piena kooperatīvs "Māršava" Rīgā atver pirmo veikalu "Gardēdis"

08.09.2016

Šodien, 8.septembrī, Rīgā, Tallinas ielā 38 durvis vēra piena kooperatīvam "Māršava" piederošā SIA "Māršavas piens" lauku labumu veikals "Gardēdis". Veikalā paredzēts tirgot LPKS "Māršava" piena produkciju un "Māršavas" biedru mājražotāju produkciju. Tāpat nopērkami ir arī LPKS "Viļāni" saražotie bioloģiskie piena produkti un LPKS "Zaļais grozs" biedru saražotās garšvielas un tējas.

Eiropas Komisijas piedāvātais atbalsts ES piena ražotājiem par brīvprātīgu īslaicīgu piena ražošanas samazināšanu

Eiropas Komisijas piedāvātais atbalsts ES piena ražotājiem par brīvprātīgu īslaicīgu piena ražošanas samazināšanu

05.09.2016

Kā Zemkopības ministrija jau bija informējusi, Eiropas Komisija (EK) ir piešķīrusi 150 miljonus eiro atbalstu visu ES dalībvalstu piena ražotājiem, kuri, tirgus problēmu un finansiālo grūtību spiesti, apsver iespēju brīvprātīgi samazināt piena ražošanas apjomus 3 mēnešu periodā savā saimniecībā. Šā atbalsta mērķis ir kompensēt ražotājiem īslaicīgu piena piegādes samazināšanu. Atbalsta shēmas izmantošana ir brīvprātīga, un katram piena ražotājam pašam ļoti atbildīgi jāizvērtē nepieciešamība un iespējas ražošanu samazināt vismaz 3 mēnešu periodā.

Dānijas augļu un dārzeņu ražotāju organizācijas pārstāvji tiekas ar Latvijas kolēģiem

Dānijas augļu un dārzeņu ražotāju organizācijas pārstāvji tiekas ar Latvijas kolēģiem

29.08.2016

Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijā viesojās Dānijas augļu un dārzeņu ražotāju organizācijas „GASA Odense” vadītājs Jenss Nannerups /Jens Nannerup/ un projektu vadītāja Mia Himmelstrupa Vesteragere /Mie Himmelstrup Vesterager/, lai dalītos savā pieredzē par Eiropas Savienības nosacījumu izpildi saistībā ar ražotāju organizācijas statusam noteiktajām prasībām.

Aicinām pieteikt pretendentus konkursa

Aicinām pieteikt pretendentus konkursa "Sējējs 2016" balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā

18.07.2016

Līdz 1.augustam var vēl pieteikt pretendentus Zemkopības ministrijas (ZM) konkursa “Sējējs 2016” balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai nominācijai var izvirzīt ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija.