Aktualitātes

Par mums raksta

MANS LAUKS – ikdienas palīgs lauksaimniekam

MANS LAUKS – ikdienas palīgs lauksaimniekam

24.05.2024

Kopš 2023.gada lauksaimniekiem un citiem interesentiem ir brīvi pieejama lauku saimniecību elektroniskā pārvaldības sistēma “Mans lauks”, kuras centrā ir lauksaimnieks un ilgtspējīga, ērta saimniecības pārvaldīšana. Šobrīd “Mans lauks” ir reģistrējušies jau vairāk nekā 1000 lietotāju, daļa no tiem 2023.gada nogalē izmantoja iespēju iesniegt lauku vēsturi Valsts augu aizsardzības dienestam, tieši izmantojot “Mans lauks” sistēmu.

Nākotnē ar droniem varētu cīnīties pret latvāņiem

Nākotnē ar droniem varētu cīnīties pret latvāņiem

23.05.2024

Kurzemē lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā (LPKS) "Durbes grauds" sadarbībā ar Lauku konsultāciju centru notikuši dronu izmantošanas paraugdemonstrējumi lauksaimniecībā. Šobrīd dronus Latvijā izmantojot vairāk nekā 10 saimniecībās, taču jau tuvākajā nākotnē šīs tehnoloģijas varētu izmantot daudz biežāk, jo tās ir videi draudzīgākas, dronu var izmantot mitrā laikā, kad ar traktoriem izbraukt nevar. Lauksaimnieki spriež, ka drons ir vēl viens palīgs, kā saimniekot jau tuvākajā nākotnē, un var tikt izmantots arī gliemju un pat latvāņu apkarošanai.

Piensaimniecības nozares galvenais izaicinājums ir modernizācija.

Piensaimniecības nozares galvenais izaicinājums ir modernizācija. "Piena loģistikas" vadītājs izsaka prognozi par piena cenām

14.05.2024

Piensaimniecībā vienīgā iespēja saņemt adekvātu samaksu par pienu ir kooperācija, intervijā aģentūrai LETA norāda piensaimnieku kooperatīva "Piena loģistika" padomes priekšsēdētājs Jānis Ločmelis. Viņš stāsta, ka kooperatīvam, kas saražo 13-15% no kopējā Latvijas svaigpiena apjoma, par aptuveni 80% no dienā savāktā piena ir noslēgti ilgtermiņa līgumi. Ilgtermiņa līgumi dod iespēju strādāt prognozējami, stabili un piena cenu noteikt pēc Eiropas Savienības (ES) vidējās cenas.

Starp Siguldas novada Uzņēmēju gada balvas 2023 laureātiem arī LLKA biedrs

Starp Siguldas novada Uzņēmēju gada balvas 2023 laureātiem arī LLKA biedrs

13.05.2024

10.maijā Kultūras centrā “Siguldas devons” Uzņēmēju foruma laikā godināti novada komersanti – “Siguldas novada Uzņēmēju gada balvas” laureāti, kuru darbība 2023.gadā ir bijusi īpaši pamanāma un novērtēta sabiedrības vidū. Šogad apbalvojumu ceremonijā sveikti 11 uzņēmēji kopumā 10 nominācijās. Laureāta balvu nominācijā "Novada lauksaimnieks" ieguva Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas biedrs – KS ”Baltijas Ogu dārzi”.

LATRAPS – Latvijas lauksaimnieku spēka stāsts

LATRAPS – Latvijas lauksaimnieku spēka stāsts

08.05.2024

Lielākais lauksaimnieku kooperatīvs Latvijā LATRAPS maijā, rapšu ziedēšanas laikā, svin savu 24.dzimšanas dienu. Jubilejas mēnesī ar LATRAPS spēka stāstiem aicinām iepazīt kooperatīva biedrus, atklājot lauksaimnieku spēku un gandarījumu, ko sniedz rūpes par savu zemi.