Aktualitātes

Nacionālā enerģētikas un klimata padome sanāk uz pirmo sēdi

15.01.2020 Drukāt
Nacionālā enerģētikas un klimata padome sanāk uz pirmo sēdi

Trešdien, 15.janvārī, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā notiek Nacionālās enerģētikas un klimata padomes sēde. Nacionālās enerģētikas un klimata padome (turpmāk Padome) izveidota 2019.gada decembrī, kuras uzdevums ir rosināt koordinētus priekšlikumus valsts ilgtermiņa enerģētikas un klimata politikas mērķiem un pasākumiem 2030.gadam. Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas pārstāvis Padomē ir LPKS "LATRAPS" valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža.

“Klimata pārmaiņas ir viens no lielākajiem Eiropas Savienības un visas pasaules izaicinājumiem. Valstis vienas pašas to atrisināt nespēj, tām ir aktīvi jāsadarbojas un jārīkojas, kā rezultātā klimata politikas nozīme aizvien pieaug. Manā vadībā valdība ir būtiski mainījusi līdzšinējo pieeju un no pasīvas vērotājas ir apņēmusies kļūt par vienu no klimata politikas galvenajiem virzītājiem Eiropas Savienībā",  uzsvēra K. Kariņš, norādot, ka klimata politikas īstenošanai nepieciešams atbilstošs finansējums nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā, tostarp no kohēzijas un lauksaimniecības fondiem.

Lai valdība koordinēti īstenotu klimata politiku, pēc Ministru prezidenta iniciatīvas ir izveidota Nacionālās enerģētikas un klimata padome, kura trešdien, 15.janvārī pulcējas uz pirmo kopsēdi.

Padomes pirmajā sēdē tiek diskutēts par Ekonomikas ministrijas izstrādāto Nacionālā enerģētikas un klimata plāna 2021.-2030.gadam projektu. 2019.gada nogalē Ekonomikas ministrija pabeidza Nacionālā enerģētikas un klimata plānu 2021.-2030.gadam izstrādi un iesniedza to izskatīšanai Ministru kabinetā.

Padomē Ministru prezidenta vadībā darbosies ekonomikas ministrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, kā arī finanšu ministrs, izglītības un zinātnes ministrs, labklājības ministrs, satiksmes ministrs, zemkopības ministrs un Ārlietu ministrijas valsts sekretārs. Padomes locekļu vidū ir arī pārstāvji no AS "Augstsprieguma tīkls", AS "Conexus Baltic Grid", AS "Gaso", AS "Latvijas Gāze", Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības, Auto Asociācijas, Baltijas Vides foruma, biedrības "Zaļā brīvība", Zemnieku Saeimas, Finanšu nozares asociācijas, Latvijas Atjaunojamo energoresursu federācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas, Latvijas Kokrūpniecības federācijas, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas, Latvijas Mežizstrādātāju savienības, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Rīgas Stradiņa universitātes aģentūras "Darba drošības un vides veselības institūts" un Vēja enerģijas asociācijas.