Aktualitātes

Kooperatīvs “Baltu piens” uzsāk sadarbību ar rūpnīcu “Latvijas Piens” un dodas pieredzes vizītē uz Vāciju

29.11.2019 Drukāt
Kooperatīvs “Baltu piens” uzsāk sadarbību ar rūpnīcu “Latvijas Piens” un dodas pieredzes vizītē uz Vāciju

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) “Baltu piens”, kas ir pirmais Latvijā pirms gada dibinātais otrās pakāpes kooperatīvs, apvieno kopumā deviņus piena ražotāju kooperatīvus – astoņus Latvijas un vienu Lietuvas kooperatīvu, ir uzsācis sadarbību ar piena pārstrādes uzņēmumu SIA “Latvijas Piens”, daļu no saražotā svaigpiena nododot pārstrādei.

Pēc piena rūpnīcas “Latvijas Piens” valdes locekļa Jāņa Cipuļa uzaicinājuma, kooperatīva “Baltu piens” valde devās iepazīties ar rūpnīcas pašreizējo darbību un pārstrādes iekārtām, kā arī apspriest turpmākās sadarbības iespējas un nosacījumus. Rūpnīca “Latvijas Piens” ir optimizējusi ražošanu un darbinieku skaitu atbilstoši pašreizējām ražošanas jaudām.

LPKS “Baltu piens” valdes priekšsēdētāja Mirdza Feldmane: “Kooperatīvs “Baltu piens” aptver 1250 piena ražotāju saimniecības, kuras gadā saražo ap 250 000 tonnas svaigpiena. Pārsvarā tās ir mazās un vidējās ģimeņu saimniecības. Lai arī turpmāk mēs spētu noturēt konkurētspējīgu svaigpiena cenu saviem biedriem, kopā ar saviem sadarbības partneriem no rūpnīcas “Latvijas Piens” meklējam ceļus un iespējas arī ārpus Latvijas, lai kopīgi rastu risinājumu pievienotās vērtības radīšanai svaigpienam, izmantojot Latvijas Piena rūpnīcas iespējas un smeļoties pieredzi no Vācijas kolēģiem.”

Oktobra beigās LPKS “Baltu piens” un piena rūpnīcas “Latvijas piens” pārstāvji devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Vāciju, kur apmeklēja piena pārstrādes rūpnīcu “FUDE & SERRAHN” Berlīnē. Rūpnīcas īpašnieks Andreass Serāns Latvijas kolēģus iepazīstināja ar rūpnīcas darba procesu piena produktu ražošanā. Galvenā rūpnīcas pārstrādātā piena produkcija ir sviests un dažāda veida jogurti. Kā atzina A.Serāns, arī viņi pārstrādes procesu cenšas automatizēt, pēc iespējas samazinot darbaspēku. Tostarp, tikšanās laikā Latvijas un Vācijas kolēģi apsprieda turpmākās sadarbības iespējas, kā arī piena cenu attīstības tendeces Latvijā, Vācijā un pasaulē.

Pēc vizītes Vācijas piena pārstrādes rūpnīcā, Latvijas pārstāvji devās apskatīt piena lopkopības fermu ar 1500 govju lielu ganāmpulku. Saimniecība šobrīd tiek paplašināta. Taču problēmas sagādā darbaspēka trūkums, kas tiek risināts, piesaistot strādniekus no Austrumeiropas – galvenokārt no Polijas un Ukrainas.