Aktualitātes

Aktuāli lauksaimniekiem

Aizliegts Krievijas un Baltkrievijas graudu imports Latvijā

Aizliegts Krievijas un Baltkrievijas graudu imports Latvijā

23.02.2024

Ceturtdien, 22.februārī, Saeima, lai ievērotu un nodrošinātu Latvijas sabiedrības drošību, labklājību un citu personu tiesību (tostarp, tiesību uz īpašumu) aizsardzību, steidzami pieņēma Zemkopības ministrijas sadarbībā ar citām institūcijām izstrādātos grozījumus Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā, nosakot: turpmāk ir aizliegta lauksaimniecības un lopbarības produktu ievešana (importēšana) Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas, kā arī Krievijas vai Baltkrievijas izcelsmes lauksaimniecības un lopbarības produktu ievešana (importēšana) Latvijā no citām trešajām valstīm.

Lauksaimnieki soli no protesta Rīgā. Vai pievienosies arī mežsaimnieki?

Lauksaimnieki soli no protesta Rīgā. Vai pievienosies arī mežsaimnieki?

22.02.2024

Ir pagājušas divas nedēļas, kopš vairākās Latvijas pilsētās norisinājās lauksaimnieku rīkotā protesta akcija. Ir izvirzītas piecas prasības, kuru neizpildes gadījumā ar traktoriem ir solīts doties arī uz Rīgu. Raidījumā "Pulss" ar biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvi Valteru Zelču un meža īpašnieku kooperatīva "Mežsaimnieks" valdes locekli Andi Malēju pārrunāja, kuru prasību izpilde virzās uz priekšu, kuras īsti netiek kustinātas un sagādā raizes arī mežsaimniekiem, kā arī to, vai lauksaimnieki ar traktoriem tomēr mēros ceļu uz Rīgu.

8.martā notiks vebinārs “Pētījumu rezultāti par augu aizsardzības līdzekļu lietojumu”

8.martā notiks vebinārs “Pētījumu rezultāti par augu aizsardzības līdzekļu lietojumu”

22.02.2024

Saskaņā ar Eiropas zaļo kursu un tā sastāvdaļā esošo stratēģiju “No lauka līdz galdam”, kurā ir minēti konkrēti kvantitatīvie rādītāji, kas jāsasniedz kopumā Eiropas Savienībā - līdz 2030.gadam par 50% jāsamazina augu aizsardzības līdzekļu un par 20 % mēslošanas līdzekļu patēriņš. Mērķis ir padarīt pārtiku bioloģiskāku, vienlaikus samazinot siltumnīcu gāzu emisijas zemes apsaimniekošanā. Līdz ar to jāmainās arī lauksaimniecībai. Eiropas Komisija norāda – AAL samazinājumu var sasniegt, stiprinot un pielietojot lauksaimniecībā integrētās augu aizsardzības principus, izmantojot precīzās tehnoloģijas un mazāk bīstamu vielu.

Tika aizvadīta pirmā reģionālā sanāksme par kooperatīvu

Tika aizvadīta pirmā reģionālā sanāksme par kooperatīvu "Māršava" un "Piena loģistika" apvienošanos

21.02.2024

Šodien, 21.februārī, Gulbenes novadā notika reģionālā sanāksme, kurā tikās kooperatīvu “Māršava” un “Piena loģistika” pārstāvji, lai turpinātu kopš pērnā gada augusta abu piena nozares kooperatīvu apvienošanos. Jau šobrīd minētie kooperatīvi veido ciešu sadarbību piena savākšanā un tālākā realizācijā, taču nu ir pienācis laiks šo sadarbību nokārtot arī juridiski.

Seminārā apspriež Latvijas klimata politiku un tās integrāciju nozarēs

Seminārā apspriež Latvijas klimata politiku un tās integrāciju nozarēs

19.02.2024

Šodien, 19.februārī, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) ģenerāldirektors Rolands Feldmanis un LLKA valdes loceklis, kā arī kooperatīva “Mežsaimnieks” valdes loceklis Andis Malējs piedalās Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) rīkotajā seminārā “Klimata politikas integrācija nozaru politikās: “zaļā budžeta” ietvara ieviešanas un ilgtspējīga finansējuma piesaistes iespējas Latvijā”.