Aktualitātes

Aktuāli lauksaimniekiem

Informācijas iesniegšanas termiņš LIZ pārvaldības sistēmā šogad – 5.novembris

Informācijas iesniegšanas termiņš LIZ pārvaldības sistēmā šogad – 5.novembris

30.06.2023

Lauksaimniekiem, kas Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) piesakās atsevišķu ekoshēmu un agrovides maksājumu saņemšanai, jāreģistrējas un jāveic darbības Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) pārvaldības sistēmu. LIZ pārvaldības sistēma sasaistīta ar pieteiktajiem platību maksājumiem LAD EPS.

Projekta partneri apspriež starpnozaru optimizācijas iespējas graudu un meža nozarē

Projekta partneri apspriež starpnozaru optimizācijas iespējas graudu un meža nozarē

28.06.2023

Šodien, 28.jūnijā projekta “Inovatīvi risinājumi lauksaimniecības un mežsaimniecības produktu pārvadājumu plānošanā un organizēšanā” tikās Latvijas Loģistikas asociācijas (LLA), Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un SIA “Self Loģistika” pārstāvji, lai apspriestu risinājumus graudu un meža produktu loģistikas jautājumos.

Spriež par atvieglojumiem lauksaimniekiem sausuma negatīvo seku pārvarēšanai

Spriež par atvieglojumiem lauksaimniekiem sausuma negatīvo seku pārvarēšanai

27.06.2023

Vakar, 26.jūnijā notika Zemkopības ministrijas (ZM) organizēta sanāksme, kurā kopīgi ar nevalstisko organizicāciju pārstāvjiem izskatīja daudzus iesniegtos priekšlikumus valsts un Eiropas Savienības atbalsta saņemšanas prasību atvieglojumu nepieciešamībai, lai lauksaimnieki spētu pārvarēt šā gada pavasara nelabvēlīgo klimatisko apstākļu izraisīto ietekmi uz lauksaimniecības produktu ražošanu. Savus priekšlikumus iesniedza arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA), apkopojot savu biedru iesūtītos ierosinājumus.

Latvijas lauksaimniecības augsnes jaunā klasifikācijas sistēma – kas, kā un kāpēc mainās.  Seminārs klātienē un tiešsaistē

Latvijas lauksaimniecības augsnes jaunā klasifikācijas sistēma – kas, kā un kāpēc mainās. Seminārs klātienē un tiešsaistē

19.06.2023

Latvijā ir izstrādāta jauna nacionālā Latvijas augsnes klasifikācijas sistēma. Darbs, kas E2SOILAGRI projektā* ildzis turpat trīs gadus, tuvojas noslēgumam, un Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes (LU ĢZZF) zinātnieki grib ar jauno Latvijas augsnes klasifikācijas sistēmu, tās principiem un lietojamību, kā arī saskaņotību ar pasaules augsnes klasifikācijas sistēmām iepazīstināt sabiedrību.