Aktualitātes

Aktuāli kooperatīviem

No sapņa līdz galdam

No sapņa līdz galdam

09.04.2024

Latvijas lauku ainavas grūti iedomāties bez piena gotiņām, kas ganās zaļos laukos. Un mums ir zaļais sapnis par piena nozares attīstību. Eiropā ir piemērs, kā no zaļā sapņa izveidojas nozare un tiek nopelnīts vairāk nekā no konvencionālā piegājiena.

Valsts atbalsta pretendentiem jāievēro Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā noteiktās normas

Valsts atbalsta pretendentiem jāievēro Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā noteiktās normas

28.03.2024

Tā kā “Lauksaimniecības un lauku attīstības likums” un Ministru kabineta noteikumi Nr.158 “Noteikumi par ievešanai (importēšanai) Latvijā aizliegtiem lauksaimniecības un lopbarības produktiem” nosaka aizliegumu no 2024.gada 8.marta importēt no Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības un lopbarības produkciju un nosaka šīs produkcijas sarakstu, ir veikti grozījumi divos citos valsts atbalsta noteikumos: noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai un noteikumos par valsts atbalsta piešķiršanas kārtību vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā un vietējo apdraudēto šķirņu saglabāšanai. No abiem šiem valsts atbalsta noteikumiem svītrota prasība, ka atbalstu nepiešķir pretendentiem, kuri pēc 2024.gada 1.janvāra ir piegādājuši lauksaimniecības un pārstrādātos lauksaimniecības produktus no Krievijas vai Baltkrievijas.

Kooperatīvo sabiedrību likuma grozījumos Saeimas Tautsaimniecības komisija  lūdz TM ietvert LLKA nosacījumus

Kooperatīvo sabiedrību likuma grozījumos Saeimas Tautsaimniecības komisija lūdz TM ietvert LLKA nosacījumus

27.03.2024

Otrdien, 26.martā, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas dienas kārtībā tika skatīts jautājums par likumprojekta „Grozījumi Kooperatīvo sabiedrību likumā” sagatavošanu trešajam lasījumam. Komisijas sēdē no Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) piedalījās ģenerāldirektors Rolands Feldmanis.

NVA aicina darba devējus līdz 19.aprīlim pieteikties  skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2024.gada vasarā

NVA aicina darba devējus līdz 19.aprīlim pieteikties skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2024.gada vasarā

27.03.2024

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) no 25.marta līdz 19.aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2024.gada vasarā. Šogad pieteikumi pasākuma īstenošanai darba devējiem jāiesniedz digitāli – pieteikuma anketu ar skolēniem piedāvāto vakanču aktuālo informāciju aizpildot un iesniedzot  NVA CV un vakanču portālā.