Aktualitātes

Aktuāli kooperatīviem

Kooperatīvo sabiedrību likuma grozījumos Saeimas Tautsaimniecības komisija  lūdz TM ietvert LLKA nosacījumus

Kooperatīvo sabiedrību likuma grozījumos Saeimas Tautsaimniecības komisija lūdz TM ietvert LLKA nosacījumus

27.03.2024

Otrdien, 26.martā, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas dienas kārtībā tika skatīts jautājums par likumprojekta „Grozījumi Kooperatīvo sabiedrību likumā” sagatavošanu trešajam lasījumam. Komisijas sēdē no Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) piedalījās ģenerāldirektors Rolands Feldmanis.

NVA aicina darba devējus līdz 19.aprīlim pieteikties  skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2024.gada vasarā

NVA aicina darba devējus līdz 19.aprīlim pieteikties skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2024.gada vasarā

27.03.2024

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) no 25.marta līdz 19.aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2024.gada vasarā. Šogad pieteikumi pasākuma īstenošanai darba devējiem jāiesniedz digitāli – pieteikuma anketu ar skolēniem piedāvāto vakanču aktuālo informāciju aizpildot un iesniedzot  NVA CV un vakanču portālā.

Kooperatīvs JURGENSBURG AGRO aizvada biedru kopsapulci

Kooperatīvs JURGENSBURG AGRO aizvada biedru kopsapulci

26.03.2024

Pirmdien, 25.martā, notika kooperatīva “Jurgensburg Agro” kopsapulce, kurā tika uzaicināts arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) ģenerāldirektors Rolands Feldmanis, lai pastāstītu par starptautiskiem izaicinājumiem graudu tirgū, kā arī aicinātu kooperatīva “Jurgensburg Agro” biedrus aktīvāk iesaistīties kooperatīva darbībā – plānojot, kāpinot ražošanas apjomus un, protams, plānojot arvien palielināt pievienot vērtību savai produkcijai.

Starptautiskajā meža dienā 21.martā – par mežu, inovācijām un jauniem risinājumiem labākai pasaulei

Starptautiskajā meža dienā 21.martā – par mežu, inovācijām un jauniem risinājumiem labākai pasaulei

21.03.2024

Pasaulē 21.martā atzīmē Starptautisko meža dienu, ko 2012.gadā pasludināja Apvienoto Nāciju Ģenerālā asambleja. Meža dienas mērķis 2024.gadā ir izcelt inovāciju un tehnoloģiju nozīmi un svarīgākos aspektus meža nozares attīstībā. Tās moto šogad ir “Mežs un inovācija: jauni risinājumi labākai pasaulei”. Izprotot un attīstot tehnoloģijas, Latvijā jau ir izveidoti vairāki pasaules līmeņa tehnoloģiju produkti meža nozarē.

Seminārā vērtē Eiropas valstu izstrādātās inovācijas un labās prakses mežsaimniecības un agromežsaimniecības sektoros

Seminārā vērtē Eiropas valstu izstrādātās inovācijas un labās prakses mežsaimniecības un agromežsaimniecības sektoros

21.03.2024

Trešdien, 20.martā, FOREST4EU projekta “Eiropas Inovāciju partnerības tīkls, kas veicina mežsaimniecības un agromežsaimniecības operacionālās grupas” ietvaros notika seminārs “Mežsaimniecības un agromežsaimniecības sektora inovāciju un labo prakšu prioritāšu noteikšana”, kura laikā eksperti no dažādām lauksaimniecības un mežsaimniecības organizācijām ar mērķi sarindot inovācijas un labās prakses, kuras izstrādātas Eiropā, atkarībā no tā, cik tās ir nozīmīgas mūsu valstī, kā arī noteikt un ierosināt labākos kanālus, pa kuriem izplatīt inovāciju un labo prakšu materiālu un identificēt mērķa auditoriju.

Lauksaimnieki: Teju visi rapšu lauki Vidzemē un Latgalē ziemas laikā ir iznīkuši

Lauksaimnieki: Teju visi rapšu lauki Vidzemē un Latgalē ziemas laikā ir iznīkuši

18.03.2024

Teju visi rapšu lauki Vidzemē un Latgalē ziemas laikā ir iznīkuši, aģentūrai LETA pauda aptaujātie lauksaimnieki. Graudkopības kooperatīva "VAKS" priekšsēdētājs Indulis Jansons norāda, ka Vidzemē un Latgalē 80-90% no rapšiem aizvadītās ziemas laikā ir iznīkuši. Viņš skaidro, ka situācija uz laukiem ir slikta, un rapša raža ir ļoti cietusi, kā arī pavasara sējas darbus līdz Lieldienām netiek plānots sākt.

Šodien aizritēja trešā darba grupa skolu ēdināšanas koncepcijas izstrādei

Šodien aizritēja trešā darba grupa skolu ēdināšanas koncepcijas izstrādei

13.03.2024

Trešdien, 13.martā, tika aizvadīta jau trešā darba grupas tikšanās par skolu ēdināšanas koncepcijas izstrādi. Darba grupā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Stratēģijas un komercattīstības direktore Agnese Radžele-Šulce uzsvēra kooperatīvu lomu skolas ēdināšanas iepirkumos, jo tieši kooperatīvs varētu nodrošināt ne tikai centralizētu apgādi un dalību iepirkumos, bet arī veikt pirmapstrādi, kas atvieglotu ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju pakalpojumus darbā.