Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma „Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma „Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” projekts, LAD Līguma nr. LAD080219/P8
18.10.2019Projekta mērķis
Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma „Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākums „Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros, LAD Līguma nr. LAD080219/P8
Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē.
Projekta mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvu vadītāju, kā arī lauksaimnieku un meža īpašnieku zināšanu līmeni par kooperācijas jautājumiem un kopdarbības principiem.
Projekta apraksts
Projekta ietvaros plānots organizēt četra apmācību grupas par šādām apakštēmām:
- Mazo un vidējo lauksaimniecības kooperatīvu vadības stiprināšana.
- Kooperatīvu savstarpējās sadarbības ekonomiskie, vadības un juridiskie aspekti. Iespējas un riski.
- ES valstu pieredze kooperatīvu sadarbībā un sadarbības pārvaldē.
- Kooperācija mājražošanā kopējas tirdzniecības attīstīšanai.
Katrai mācību grupai paredzētas teorētiskās mācības Latvijās, bet prakstiskās - ārzemēs.
Projekta vadošais partneris
Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija
Projekta darbības laiks
06.02.2018 - 05.02.2019
Projekta budžets
EUR 77 500
Projekta aktivitātes
- Mācību kurss "Mazo un vidējo lauksaimniecības kooperatīvu vadības stiprināšana”
Teorētisko mācību norises datums un vieta: 2019.gada 20. un 25.novembrī Latvijā, Ozolniekos.
Praktisko mācību norises datums un vieta: 2019.gada 2.un 3.decembrī Lietuvā.Apmācību teorētiskās daļas tēmas:
- Cilvēkresursi. Personāls un kooperatīva biedri. Konfliktu vadība. Personāla vadīšanas instrumentu izmantošana veiksmīgas sadarbības veidošanai ar kooperatīva biedriem (kooperatīva administrācijas kā komandas loma). Komunikācijas un attiecību nozīme. Paaudžu teorija. Veiksmīgas sadarbības veidošana ar dažādu paaudžu darbiniekiem un kooperatīvu biedriem. Konstruktīvas komunikācijas pamatnosacījumi. Konfliktu veidi. Konfliktu līmeņi. Konfliktu risināšanas stratēģijas. Konfliktsituāciju pārvēršana risināmās problēmās. Kooperatīva vadītājs kā mediators: lomas uzdevumi un iespējas. Praktisks treniņš sarunas vadīšanā starp konfliktējošām pusēm, saskaņā ar sarunu vadīšanas algoritmu. Pasniedzēja: Iluta Krūmiņa, šobrīd lektore dažādos mācību projektos un programmās (Latvijas Pašvaldību mācību centrs, Latvijas Pieaugušo izglītības apvienība, Latvijas Personāla Vadības Asociācija, Valsts Aģentūra Kultūras Informācijas Sistēmas, SEB, u.c.). Bijusi mācību centra vadītāja a/s “Latvijas Krājbanka”, direktore mācību un konsultāciju jautājumos Banku augstskolas Biznesa un finanšu pētniecības centrā.
- Mārketings. Kā “pārdot” kooperāciju un kooperatīva pakalpojumus. Pasniedzējs: Jānis Viegliņš, SIA “Pārdošanas skola” vadītājs, lektors, treneris. Apmāca personālu pārdošanā un komunikācijā, sniedz biznesa konsultācijas un veic auditus esošām uzņēmumu struktūrām un personāla darba kvalitātei. Sadarbojies ar tādiem uzņēmumiem/ organizācijām kā Bite Latvija, SIA Norwex Baltic, Rīgas Stradiņa universitāte, SIA Circle K Latvia, u.c.
- Mācību kurss "Eiropas Savienības valstu pieredze kooperatīvu sadarbībā un sadarbības pārvaldē"
Teorētisko mācību norises datums un vieta: 2019.gada 28. un 30.maijā Latvijā, Rīga.
Praktisko mācību norises datums un vieta: 2019.gada 27. un 28.oktobrī Somijā.Apmācību teorētiskās daļas tēmas:
- Labas pārvaldības principi: starptautiskie standarti un prakse. Tipiskākie ieguvumi (priekšrocības), ja ieviesta laba pārvaldība. Sliktas pārvaldības signāli. Iekšējās pārvaldības struktūras (kopsapulce, padome, valde) uzbūve: lomas, atbildība, efektīva sadarbība. Labas pārvaldības prakses ietekme uz finansējuma piesaistīšanu. Savstarpējā sadarbība interešu lobēšanā. Sadarbība ar Saeimu, valdību, valsts pārvaldi un nevalstisko sektoru. Pasniedzējs: Andris Grafs, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs; pieredze dažādos korporatīvās pārvaldības jautājumos. Bijis vadošos amatos valsts politikas institūcijās un bezpeļņas organizācijās, tādējādi iegūstot praktisku pieredzi un kompetences stratēģiskajā plānošanā, vadībā un publiskajā komunikācijā.
- Kooperatīva iekšējo struktūru savstarpējā komunikācija un ideju ģenerēšana. Kooperatīva struktūru laika plānošana un uzdevumu deleģēšana. Pasniedzēja: Daina Reinfelde, psiholoģe, lektore apmācībās par komandas veidošanu, vadīšanu un savstarpējo komunikāciju.
- Mācību kurss "Kooperatīvu savstarpējās sadarbības ekonomiskie, vadības un juridiskie aspekti. Iespējas un riski”
Teorētisko mācību norises datums un vieta: 2019.gada 4. un 11.jūnijā, Rāmavā.
Praktisko mācību norises datums un vieta: 2019.gada 10. un 11.decembrī Vācijā.Apmācību teorētiskās daļas tēmas:- Kooperatīvu apvienošanās – Eiropas valstu un Latvijas pieredze.Kooperatīvu sadarbības modeļi Eiropas valstīs. Kooperatīvu savstarpējās sadarbības juridiskie aspekti. Kooperatīvu apvienošanās: riski un ieguvumi. Pasniedzēja: Barba Girgensone.
- Kooperatīvu savstarpējās sadarbības ekonomiskie aspekti. Kooperatīvu apvienošanās ekonomiskie aspekti: ieguvumi un riski. Kooperatīvu savstarpējās sadarbības vadības aspekti: ieguvumi un riski Kooperatīvu efektīvas vadības struktūras izveide. Kooperatīvu vadītāju loma un savstarpējā sadarbība.Pasniedzējs: Andris Grafs, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs; pieredze dažādos korporatīvās pārvaldības jautājumos. Bijis vadošos amatos valsts politikas institūcijās un bezpeļņas organizācijās, tādējādi iegūstot praktisku pieredzi un kompetences stratēģiskajā plānošanā, vadībā un publiskajā komunikācijā.
- Mācību kurss "Kooperācija mājražošanā kopējās tirdzniecības attīstīšanai"
Teorētisko mācību norises datums un vieta: 2019.gada 22., 30.maijā un 7.jūnijā Latvijā, Ozolniekos.Praktisko mācību norises datums un vieta: 2019.gada 29. un 30.oktobrī Vācijā.Apmācību teorētiskās daļas tēmas:
- Kā veidot zīmolu konkrētam produktam, uzņēmumam, mājražotāju kooperatīvam, kādi ir zīmola plusi un mīnusi, kā ar to jāstrādā - lektore Alise Avota, SIA "Mr Page" līdzīpašniece, zīmola un mārketinga stratēģijas izstrādātāja un vadītāja, kā arī zīmolu izstrādes stratēģiju vadītāja dažādos projektos, piem., Lattelecom, Akropole, u.c.
- Kā pārdot savus produktus un piesaistīt jaunus klientus - lektors Jānis Viegliņš, SIA "Pārdošanas skola" īpašnieks, lektors, treneris 5 gadus. Pastāvīgi sadarbojas ar tādiem uzņēmumiem kā Statoil, Bite, u.c.
- Kooperatīva biedru pienākumi, atbildība un saistības - LPKS "VAKS" komercdirektore Zinta Jansone, ilggadīga pieredze darbā ar kooperatīva biedriem.
- Tirdzniecības ķēdes izveidošanas nosacījumi, kā varētu sadarboties ar konkrētu lielveikalu ķēdi - Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis, ilggadīga pieredze gan praktiski darbojoties tirdzniecības ķēžu izveidē, gan vadot pārtikas mazumtirgotāju asociāciju.