Aktualitātes

Šodien aizritēja trešā darba grupa skolu ēdināšanas koncepcijas izstrādei

13.03.2024 Drukāt
Šodien aizritēja trešā darba grupa skolu ēdināšanas koncepcijas izstrādei

Trešdien, 13.martā, tika aizvadīta jau trešā darba grupas tikšanās par skolu ēdināšanas koncepcijas izstrādi. Darba grupā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Stratēģijas un komercattīstības direktore Agnese Radžele-Šulce uzsvēra kooperatīvu lomu skolas ēdināšanas iepirkumos, jo tieši kooperatīvs varētu nodrošināt ne tikai centralizētu apgādi un dalību iepirkumos, bet arī veikt pirmapstrādi, kas atvieglotu ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju pakalpojumus darbā.

Vairāki Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) biedri – augļu dārzeņu kooperatīvi, ir apsvēruši iespēju piedalīties iepirkumos vairāk. Kooperatīvu pārstāvji akcentēja nepieciešamību izbūvēt savas noliktavas dārzeņu uzglabāšanai, šķirošanai un arī veidot cehus pirmapstrādei.

“Lielākais izaicinājums augļu dārzeņu ražotāju kooperatīviem ir kritiskā apjoma sasniegšana un ieguldījumi noliktavu un cehu izveidē. Lai to izdarītu ir nepieciešams kapitāls – investīcijām būvēs un iekārtās, kā arī strauji augošam kooperatīvam ir nepieciešams apgrozāmais kapitāls – krājumiem un debitoriem. Tālab izaicinājumi ir vērsti un finanšu pieejamību lauksaimniecības kooperatīviem un iespējamo valsts atbalstu finansējuma iegūšanai”, sanāksmē pausto komentē LLKA ģenerāldirektors Rolands Feldmanis.

Paredzēts, ka LLKC organizētās darba grupa darbu turpinās. Darba grupā piedalās pārstāvji no Zemkopības ministrijas, LLKC, Latvijas Pašvaldību savienības, IT risinājumu nozares pārstāvji un citi interesenti.