Aktualitātes

LLKA un LOSP pārstāvji tikās ar Ķīnas vēstnieku Latvijā

11.12.2023 Drukāt
LLKA un LOSP pārstāvji tikās ar Ķīnas vēstnieku Latvijā

Piektdien, 8.decembrī, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas ģenerāldirektors Rolands Feldmanis un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes vadītājs Guntis Gūtmanis tikās ar Ķīnas Tautas republikas (ĶTR) vēstnieku Latvijā Tang Songgen un otro sekretāru Yuejin Wang.

Tikšanās laikā abas puses pārrunāja Latvijas lauksaimnieku eksporta iespējas, fokusējoties uz augstvērtīgiem produktiem un kvalitatīvu pārtiku, kuru var atļauties pirkt Ķīnas vidēji turīgais iedzīvotāju slānis. Ķīna labprāt no Latvijas importētu piena, un medus produkciju, kā arī liellopu gaļu. Tostarp, tika apspriestas iespējas eksportēt arī sapropeli.

“Mums ir nelieli apjomi, tāpēc mēs mērķētu uz eksportu atsevišķās Ķīnas pilsētās, kuru iedzīvotāju skaits nepārsniedz piecus miljonus, un Latvija var piedāvāt augstvērtīgus pārtikas produktus”, sarunās uzsvēra LLKA ģenerāldirektors R.Feldmanis.

Jau pēc tikšanās ar ĶTR vēstnieku sekoja neformālākas sarunas ar ĶTR vēstniecības otro sekretāru, kuru laikā tika pārrunāti konkrēti eksporta apjomi, kas būtu parocīgi Latvijas kooperatīviem.

Тепер вам ніхто не буде набридати дзвінками, адже кредит без відмови онлайн на карту в Україні видають без проблем.

Lai piedāvātu konkrētākus priekšlikumus un uzsāktu darbu pie sadarbības ar Ķīnu saistībā ar produkcijas eksportu, LLKA birojs organizēs kooperatīvu nozaru darba grupas. Sagatavotie priekšlikumi tiks iesniegti ĶTR vēstniecības otrajam sekretāram, kas ir atbildīgs par ekonomisko sadarbību.