Aktualitātes

LR Saeimas deputāti pauž atzinību par kooperācijas līdzšinējiem sasniegumiem un apliecina gatavību sniegt atbalstu turpmāk

08.04.2022 Drukāt
LR Saeimas deputāti pauž atzinību par kooperācijas līdzšinējiem sasniegumiem un apliecina gatavību sniegt atbalstu turpmāk

Otrdien, 5.aprīlī LPKS LATRAPS telpās Elejā notika kooperācijas kustības pārstāvju tikšanās ar LR Saeimas tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās  politikas komisijas deputātiem, lai pārrunātu aktualitātes kooperācija, kā arī veicinātu ciešāku kooperācijas pārstāvju un Saeimas sadarbību risinot kooperācijas veicināšanai aktuālus jautājumus.

Tikšanās starp kooperatīvu vadītājiem un Saeimas tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputātiem notika pēc biedrības Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) iniciatīvas un tās mērķis bija veicināt deputātu padziļinātu izpratni par kooperāciju, tās priekšrocībām, nozīmi tautsaimniecības attīstībā un pašreiz aktuālākajiem notikumiem. Ar deputātiem tikās LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons (KS VAKS), LLKA valdes locekļi Edgars Ruža (LPKS LATRAPS) un Andis Malējs (MPKS Mežsaimnieks), kā arī namatēvs – LPKS  LATRAPS valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks.

Par sarunas pamattēmām kļuva kooperācijas nozīme Latvijas tautsaimniecības attīstībā, atbalsta nepieciešamība nozīmīgu kooperācijas projektu realizācijai, kā arī aktualitātes ģeopolitiskā. Īpašu atzinību deputāti izteikuši attiecībā uz LPKS LATRAPS uzsākto ziņu proteīna ražotnes būvniecības projektu. Tas nosaukts par valstiskas nozīmes projektu, kura īstenošanai nenoliedzami jāsniedz atbalsts.

Pēc tikšanās LLKA valdes priekšsēdētājs I.Jansons sacīja: „Šī tikšanās bija ļoti nozīmīgs atspēriena punkts ciešākas sadarbības veicināšanai starp LLKA un Saeimas deputātiem un kooperatīvajām sabiedrībām, kam ir potenciāls veidot padziļinātāku dialogu turpmāku, ar kooperāciju saistītu jautājumu risināšanai likumdošanas līmenī. Jāatzīmē, ka deputātu paustais viennozīmīgais atbalsts šobrīd lielākajam kooperatīvu projektam – LPKS LATRAPS ziņu proteīna ražotnes izveidei – ir zīme, ka kooperācijas attīstība notiek pareizā virzienā un paplašinoties sadarbībai varam cerēt uz pieaugošu atbalstu turpmāko plānu īstenošanai.”

Sanāksmes noslēgumā gan Saeimas tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti, gan LLKA pārstāvji, citu kooperatīvu vadītāji devās nelielā ekskursijā pa LPKS LATRAPS teritoriju, kuras laikā namatēvi – kooperatīva valdes priekšsēdētājs Robersts Strīpnieks un valdes loceklis Edgars Ruža pastāstīja gan par kooperatīva darbību kopumā, gan arī Elejā veiktajām ikdienas funkcijām.

Foto: Reinis Inkēns, LR Saeima