Aktualitātes

LLKA biedru rindas papildina bioloģiskās graudkopības un sēklkopības nozares kooperatīvs “BIO DRUVA”

03.11.2021 Drukāt
LLKA biedru rindas papildina bioloģiskās graudkopības un sēklkopības nozares kooperatīvs “BIO DRUVA”

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) valdes sēdē šodien, 3.novembrī, tika uzņemts jauns biedrs - bioloģiskās graudkopības un sēklkopības nozares kooperatīvs “BIO DRUVA”.

Kooperatīvā sabiedrība “BIO DRUVA” ir dibināta aizvadītā gada sākumā – 2020.gada 9.martā, apvienojoties 16 bioloģiskās graudkopības un sēklkopības ražotājiem, ar mērķi eksportēt saražoto produkciju. Kooperatīva biedru saimniecības darbojas Vidzemes un Latgales novados.

Kā pastāstīja bioloģiskā kooperatīva “BIO DRUVA” valdes priekšsēdētājs Guntis Trupavnieks, kooperatīvs ir atvērts jaunu biedru uzņemšanai, taču ar nosacījumu, ka saražotajai bioloģiskās graudu vai sēklu produkcijas kvalitātei ir jābūt augstai un līdzvērtīgai jau esošo biedru saražotajai produkcijai, lai to eksportējot, nevajadzētu saskarties ar papildus sarežģījumiem.

Kooperatīvs “BIO DRUVA” ir jau ceturtais kooperatīvs, kurš šogad tiek uzņemts LLKA. Pirms tam LLKA iestājās divi liellopu gaļas kooperatīvi – “GreenBeef.Lv” un “Latvijas Liellops”, kā arī viens biškopības un medus ražošanas kooperatīvs “Kurland Honey”.

Kopumā šobrīd LLKA apvieno 54 biedrus – kooperatīvās sabiedrības dažādās nozarēs: piena lopkopībā, graudkopībā, gaļas liellopu nozarē, meža, augļu un dārzeņu, mājražotāju, biškopības un medus ražošanā un putnkopībā.