Aktualitātes

Kooperatīvs "Kuldīgas labumi" iegūst Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2021” laureāta balvu nominācijā "Gada labākā kopdarbība"

15.10.2021 Drukāt
Kooperatīvs

Ceturtdien, 14. oktobrī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards sveica Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2021” laureātus. Šogad konkursa “Sējējs” laureātus sveica un balvas piešķīra astoņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”. Nominācijā "Gada labākā kopdarbība laurāta balvu ieguva mājražotāju kooperatīvs "Kuldīgas labumi" ar valdes priekšsēdētāju Gunitu Šternbergu priekšgalā.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Lauksaimniecības nozare veido ne vien nozīmīgu daļu no mūsu valsts ekonomikas, bet arī nodrošina mūsu senču tradīciju un zemes saglabāšanu visplašākajā tās nozīmē. Tās ir ainavas, ko redzam ikdienā, tās ir darbavietas reģionos, tā ir svaiga un kvalitatīva pārtika Latvijas iedzīvotājiem. Darbs lauksaimniecības nozarē nebūt nav viegls. Tas ir izaicinājumiem piesātināts, taču mūsu lauksaimnieki paaudžu paaudzēs un gadu desmitu garumā spēj rast arvien jaunus veidus, kā darīt Latvijai godu. Esmu gandarīts par Latvijas lauksaimnieku darba tikumu, kas nes tik nozīmīgus ieguvumus mūsu nācijai. Tādēļ ir svarīgs ne vien sacensības gars, bet arī labāko saimnieku, saimniecību, uzņēmumu un arī zinātnieku darba ieguldījuma apbalvošana. Sveicu dalībniekus un laureātus ar konkursa “Sējējs” 2021. noslēgumu!

Mājražotāju kooperatīvā sabiedrība “Kuldīgas labumi" ir dibināta 2014.gada 19.februārī. Šobrīd tās sastāvā ir 36 biedri un to skaits turpina pieaugt. Kooperatīva mērķis ir veicināt Kuldīgas un apkārtējo novada mājražotāju un amatnieku labklājības līmeni, realizējot biedru saražoto produkciju. Sabiedrības prioritāte ir biedru saražotās produkcijas realizācija, kā sasniegšanai tiek veidots mārketings, kā arī nodrošināta tirdzniecība mājražotāju tirdzniecības punktos.

"Ar gadiem veiksmīgi attīstot mājražotāju kooperatīvu "Kuldīgas labumi" esam secinājuši, ka labumu no kooperatīva izveidošanas iegūst ne tikai biedri, bet arī vietējie iedzīvotāji, pilsētas viesi un protams arī pati pilsēta. Biedriem tiek nodrošināta patstāvīga produkcijas tirdzniecība. Mājražotāju produkciju var iegādāties katru dienu, nav jāgaida organizētie gadatirgi. Tā kā kooperatīva darbība ir atšķirīga no citiem uzņēmumiem, tad kā mērķgrupas ir definētas divās kategorijās: sabiedrības biedri un klienti, kas ir ļoti cieši saistīti un tikai kopā nodrošina veiksmīgu darbu un attīstību. Veiksmīga kopdarbība ļauj mazām lauku saimniecībām, kas nodarbojas ar mājražošanu tās saglabāt un attīstīt. Ražotājs ražo, bet mēs palīdzam viņu precei ātrāk nonākt pie patērētāja, taupot viņu resursus.", atzīst kooperatīva vadītāja G.Štrenberga.

Kuldīgas labumu produkcijas klāstā ir dažāda veida cepumi, sklandarauši, maize, ogu sīrupi, bioloģiskie milti, griķi,zirņi, sukāde, karameles un dažāda veida šokolādes. Ļoti plašs ir mājās gatavotu gaļas izstrādājuma sortiments.

LPKS Kuldīgas labumi vēlas attīstīt mājražotāju kooperāciju Latvijā. Tādējādi veicinot mājražotāju produkcijas noietu ikdienā. Lai mājražotājs varētu attīstīties un pastāvēt ir svarīgi veidot patstāvīgus ienākumus.

Savukārt, pārējās nominācijās laureāti ir sekojoši:

  • Balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”: Dr.biol., laukaugu patoloģijas grupas vadītājai Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centrā Olgai Treikalei un Mg.lauks., pētniecei, vasaras un ziemas kviešu selekcijas grupas vadītājai Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centrā Vijai Strazdiņai;
  • “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”:SIA “Rāmkalni Nordeco”, Siguldas novads;
  • “Ģimene lauku sētā”: Ozoliņu ģimene, ZS “Jāņkalni”, Madonas novads;
  • “Jaunais veiksmīgais zemnieks”: Lauris Ikaunieks, ZS “Druvas”, Rēzeknes novads;
  • “Bioloģiskā lauku saimniecība”: SIA “Forest Fox”, Cēsu novads;
  • “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”: SIA “Diamonds Food Group”, Ogres novads, un publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme”, Ogres novads;
  • “Rītdienas sējējs – mazpulks”: Puzes mazpulks, Ventspils novads, mazpulka vadītāja Māra Kraule;
  • “Zinātne praksē un inovācijas”: Dr.agr. Dzintra Dēķena, promocijas darbs “Plūmju potcelmu ietekme uz šķirņu ziemcietību un ražu”

Šogad konkurss “Sējējs” notika 28.reizi. Konkursa laureāti saņēma Gada balvu “Sējējs” (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu. Konkursa “Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par Latvijas labāko lauksaimnieku nozīmīgāko godināšanas pasākumu, bet laureāta nosaukums “Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi. Plašāka informācija par konkursu pieejama tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

Š.g. 6.novembrī, sestdienā, plkst. 13:40 televīzijas kanālā “TV3” tiks demonstrēts raidījums par konkursa “Sējējs 2021” laureātiem un viņu apbalvošanu.