Aktualitātes

Informācija presei

Nīderlandes augļu, ogu un dārzeņu  kooperācijas izaugsmes noslēpums – darbības modernizācija un efektivizācija

Nīderlandes augļu, ogu un dārzeņu kooperācijas izaugsmes noslēpums – darbības modernizācija un efektivizācija

12.04.2023

Šī gada marta noslēgumu Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) biroja pārstāvji, kā arī augļu, ogu un dārzeņu kooperatīvu “Mūsmāju dārzeņi”, “Baltijas ogu kompānija”, “Bio Berries Latvia” un “Augļu nams“ vadītāji, darbinieki un biedri pavadīja darbu vērošanas vizītēs Nīderlandē, kur laika posmā no 27.-31.martam tika apmeklēti dažādu līmeņu nozares kooperācijas dalībnieki. Brauciena laikā secināts – Nīderlandes augļu, ogu un dārzeņu nozares un tās lauku saimniecību, organizāciju un kooperatīvu lielākais spēks, galvenokārt, slēpjas pārdomātā enerģijas patēriņā, globālas sadarbības veidošanā un ražošanas efektivizācijā.

Francijas kooperāciju visam pāri raksturo vienlīdzības princips

Francijas kooperāciju visam pāri raksturo vienlīdzības princips

02.03.2023

Šogad, laika posmā no 19.-24.februārim, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) valdes un biroja pārstāvji, kā arī graudu audzētāju kooperatīvu “Daiva”, “Saimnieks-V”, “Lauku saime” un “Ošenieku grauds“ vadītāji, darbinieki un biedri piedalījās darbu vērošanas vizītēs Francijā, apgūstot šīs valsts graudu kooperācijas sistēmas uzbūvi un darbības formu. Secinājumi vairāki, taču pāri visam izceļas franču demokrātijas izjūta un vienlīdzības princips – neatkarīgi no katra biedra lieluma to tiesības kooperatīvā ir pilnīgi vienādas.

Svarīga abu pušu uzticība

Svarīga abu pušu uzticība

17.02.2023

Pirmo meža īpašnieku kooperatīvu Latvijā pirms 12 gadiem izveidoja suits Grigorijs Rozentāls. Kooperatīvs “Mežsaimnieks” patlaban ir lielākais šajā nozarē, kas apvieno ap tūkstoti biedru. Kas nepieciešams spēcīgu kooperatīvu izveidei - stāsta Grigorijs Rozentāls.

Lai uzlabotu meža vērtību

Lai uzlabotu meža vērtību

27.01.2023

Pakalpojumu kvalitātes palielināšana, lielāks biedru skaits un savas ražošanas izveide – tie ir tikai daži no meža īpašnieku kooperatīvu mērķiem. Ilgtermiņā kooperatīvi plāno nostiprināt savas pozīcijas tautsaimniecībā, sniedzot lielāku pievienoto vērtību. Kooperatīvu aplēses liecina - sasniedzot savus skaitliskos mērķus un ilgtspējīgi apsaimniekojot biedru mežus, meža īpašnieku kooperatīvu pienesums tautsaimniecībā ik gadu būtu papildu 28 miljoni eiro. Tieši mazajiem un vidējiem meža īpašniekiem apvienojoties, kooperatīvu spēks augtu un tas ļautu kļūt par nozarē stratēģiski nozīmīgu partneri.