Aktualitātes

Informācija presei

Dobelē darbu sākusi lucernas granulu un siena rūpnīca

Dobelē darbu sākusi lucernas granulu un siena rūpnīca

17.09.2015

Pirms diviem gadiem lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Agrario" dibināja meitas uzņēmumu SIA "Alfa Agro" ar mērķi atgriezt augu sekā tauriņziežus kā trešo kultūru, uzsvaru liekot uz lucernas audzēšanu un pārstrādi vietējam tirgum un eksportam.Lai mērķi īstenotu, Dobelē ir izveidota zāles miltu un granulu rūpnīca ar kooperatīva biedru - lauksaimnieku, LR Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu. Ir noslēgušies būvniecības darbi un uzsākts ražošanas process, un pie pircējiem ir nonākusi jau pirmā partija ar saražotajām granulām. 

Lauksaimniecības kooperatīvi sagaida solidāru zaudējumu kompensēšanu

Lauksaimniecības kooperatīvi sagaida solidāru zaudējumu kompensēšanu

10.09.2015

Pēc atgriešanās no pēdējos gados lielākās lauksaimnieku masu demonstrācijas, kas šīs nedēļas sākumā norisinājās Briselē (Beļģija), Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) piensaimniecības kooperatīvu vadītājas norāda uz nepieciešamību nekavējoties rast gan īstermiņa un ilgtermiņa risinājumus piena nozares krīzei. 

"Riga Food 2015" apbalvo "Trikātas Sniega bumbas ar ķiplokiem"

04.09.2015

Ikgadējā pārtikas industrijas izstādē "Riga Food", kas šodien tiek atklāta Ķīpsalā, nosaukti labākie vietējie piena produkti, saņemot zelta, sudraba un bronzas medaļas, kā arī Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) atzinības rakstus. 1.vieta tika piešķirta arī SIA "Latvijas piens" svaigajam sieram "Trikāta Sniega bumbas ar ķiplokiem".

LPKS “Dundaga” piedalās starptautiskā konferencē par atbalsta pasākumiem ražotāju organizācijām Eiropā

LPKS “Dundaga” piedalās starptautiskā konferencē par atbalsta pasākumiem ražotāju organizācijām Eiropā

02.09.2015

Ceturtdien, 3.septembrī Prāgā (Čehija) notiks Eiropas lauksaimnieku organizācijas COPA-COGECA un Čehijas Lauksaimniecības asociācija rīkota starptautiska konference “Atbalsta pasākumi ražotāju organizācijām jaunajā KLP un lauksaimniecības kooperatīvu iespējas”.  Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociāciju konferencē pārstāvēs LPKS “Dundaga” valdes priekšsēdētājs Guntis Pirvits. 

LLKA izglītos kooperatīvu vadītājus  par efektīvu lauksaimniecības uzņēmumu vadīšanu

LLKA izglītos kooperatīvu vadītājus par efektīvu lauksaimniecības uzņēmumu vadīšanu

26.08.2015

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) aicina pieteikties interesentus uz divu dienu praktiskajām apmācībām “Resursu plānošanas mērķu dimensija un uzņēmuma stratēģiskā attīstības vadība” lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību (LPKS) vadītājiem un citiem vadības līmeņa darbiniekiem. Iegūtās zināšanas sniegs plašāku skatījumu uz uzņēmuma izvirzīto mērķu efektīvu sasniegšanu un neefektīvu mērķu apzināšanu.

Baltijas kooperatīvu vadītāji prasa Eiropas Savienības atbalstu

Baltijas kooperatīvu vadītāji prasa Eiropas Savienības atbalstu

21.08.2015

Vakar, 20. augustā Lietuvā notikušajā Baltijas valstu piensaimniecības kooperatīvu vadītāju sanāksmē, tika nolemts rakstīt kopīgu vēstuli EK Lauksaimniecības un lauku attīstības komisāram Filam Hoganam, aicinot sniegt arī īpašu atbalstu kooperatīviem. Vienlaikus piensaimnieki vienojās par nepieciešamību ciešākai sadarbībai, izveidojot vienotu zīmolu Baltijas valstīs ražotajiem piena produktiem un kopīgi virzot iniciatīvu par godīgu ienākumu sadali starp ražotāju, pārstrādi un tirgotāju.