Aktualitātes

Aktuāli kooperatīviem

LPKS/MPKS atbilstības izvērtēšanas komisijas sastāvs 2016.gadā

LPKS/MPKS atbilstības izvērtēšanas komisijas sastāvs 2016.gadā

21.03.2016

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) saskaņā ar 2014. gada 30. septembra Ministru kabineta noteikumiem Nr. 593 „Noteikumi par lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību atbilstības izvērtēšanu” ir izveidojusi atbilstības komisijas sastāvu.

 

Zemkopības ministrija izsludina pieteikšanos  konkursam “Sējējs 2016”

Zemkopības ministrija izsludina pieteikšanos konkursam “Sējējs 2016”

17.03.2016

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2016”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs septiņās grupās, tostarp nominācijā "Lauksaimniecības kooperatīvs", un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Piena kooperatīvu vadītāji aicina risināt milztošās problēmas piena nozarē

Piena kooperatīvu vadītāji aicina risināt milztošās problēmas piena nozarē

18.02.2016

Piena nozares kooperatīvi vērš uzmanību uz pašreizējo kritisko situāciju piena nozarē, jo kopš februāra sākuma samazinās iepirktā svaigpiena cenas. Arī prognozes liecina, ka svaigpiena cenu kritums turpināsies, kas nozīmē, ka zemnieki – piena ražotāji – strādā ar zaudējumiem un, turpinoties šādām tendencēm, daudzām piena lopkopības saimniecībām draud bankrots.