Aktualitātes

Aktuāli kooperatīviem

LBTU zinātniskajā konferencē prezentē pētījumu par starpnozaru kopdarbību

LBTU zinātniskajā konferencē prezentē pētījumu par starpnozaru kopdarbību

16.05.2024

Ceturtdien, 16.maijā, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes organizētajā 25.starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Ekonomikas zinātne lauku attīstībai”, ar referātu par inovatīviem risinājumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības produktu pārvadājumu plānošanā un organizēšanā uzstājas Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) ģenerāldirektors Rolands Feldmanis un Rīgas Tehniskās universitātes vadošais pētnieks Dr.sc.ing. Vitālijs Boļšakovs.

LBTU pēta kooperatīvu finanšu spēku

LBTU pēta kooperatīvu finanšu spēku

16.05.2024

Trešdien, 15.maijā, Jelgavas pilī, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē aizritēja 30.gadskārtējā starptautiskā zinātniskā konference “Pētniecība lauku attīstībai”, kurā kā viens no pētījuma līdzautoriem piedalījās arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas ģenerāldirektors Rolands Feldmanis.

Ir sācies meža ugunsnedrošais laikposms

Ir sācies meža ugunsnedrošais laikposms

14.05.2024

Valsts meža dienests ar 2024.gada 3.maiju ir noteicis meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā, kas paredz vairāku būtisku noteikumu ievērošanu. Dienests aicina visus iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem ar uguni mežā.

Palielināts pieejamais finansējums “Altum” apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programmai

Palielināts pieejamais finansējums “Altum” apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programmai

14.05.2024

Pēc Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinājuma valdība otrdien, 14.maijā, apstiprinājusi grozījumus kārtībā par valsts atbalsta programmu aizdevumu piešķiršanai apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zvejniecībā un akvakultūrā, pārvirzot apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programmai 1,5 miljonus eiro no citām sabiedrības “Altum” administrētajām programmām.

Piensaimniecības nozares galvenais izaicinājums ir modernizācija.

Piensaimniecības nozares galvenais izaicinājums ir modernizācija. "Piena loģistikas" vadītājs izsaka prognozi par piena cenām

14.05.2024

Piensaimniecībā vienīgā iespēja saņemt adekvātu samaksu par pienu ir kooperācija, intervijā aģentūrai LETA norāda piensaimnieku kooperatīva "Piena loģistika" padomes priekšsēdētājs Jānis Ločmelis. Viņš stāsta, ka kooperatīvam, kas saražo 13-15% no kopējā Latvijas svaigpiena apjoma, par aptuveni 80% no dienā savāktā piena ir noslēgti ilgtermiņa līgumi. Ilgtermiņa līgumi dod iespēju strādāt prognozējami, stabili un piena cenu noteikt pēc Eiropas Savienības (ES) vidējās cenas.