Aktualitātes

Aicinām lauksaimniekus, zivsaimniekus, mežsaimniekus un pārtikas ražotājus pievienoties Zemes stundai!

29.03.2019 Drukāt
Aicinām lauksaimniekus, zivsaimniekus, mežsaimniekus un pārtikas ražotājus pievienoties Zemes stundai!

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) pievienojas Zemkopības ministrijas (ZM) aicinājumam lauksaimniekus, zivsaimniekus, mežsaimniekus un pārtikas ražotājus atbalstīt pasaules lielāko vides akciju - Zemes stundu, kura Latvijā norisināsies sestdien, 30.martā, no pl.20.30 līdz 21.30.

Zemes stunda ir starptautisks pasākums, kura laikā iedzīvotāji tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektroiekārtas uz vienu stundu, tādējādi aktualizējot klimata pārmaiņu jautājumus un pievēršot uzmanību elektroenerģijas taupīšanai, kā arī parādot savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Šogad Zemes stunda pasaulē notiek jau trīspadsmito, bet Latvijā - divpadsmito reizi. Katru gadu uzmanība tiek pievērsta vēl kādam aktuālam vides jautājumam. Šogad - jau otro gadu pēc kārtas - aktualizēta bioloģiskās (ģenētiskās, sugu, ekosistēmu un ainavu) daudzveidības aizsardzība visā pasaulē, ne tikvien Latvijā. Visi šie daudzveidības līmeņi ir nepieciešami, lai pastāvētu sugas, jo bioloģiskās daudzveidības masveida samazināšanās ietekmē gan ikkatru no mums, gan sociālās un ekonomiskās sistēmas jebkurā pasaules vietā.